sekretariat@gimzak.eu
tel. 048 67 266 7127

foto1
foto1
foto1
foto1
foto1


Wieczory poezji

Wieczory poezji przenoszą uczestników w poetycką przestrzeń rozbudzając wrażliwość i zamiłowanie do piękna.

Więcej

Uroczystości szkolne

Szkoła, to nie tylko nauka w szkolnych ławkach. To także upamiętnianie ważnych i szczególnych świąt oraz rocznic.

Więcej

Projekty edukacyjne

Projekty edukacyjne dają nam tyle możliwości. Możemy rozwijać nasze pasje i zainteresowania.

Więcej

Świeto szkoły

Przygotowujemy się do niego z dużą starannością, by wyrazić swą dumę i radość z bycia uczniem naszego gimnazjum.

Więcej

Już od 14 lat Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich organizuje w całym kraju Tydzień Bibliotek - program, którego głównym celem jest podkreślanie roli czytania i Bibliotek w poprawie jakości życia, edukacji oraz zwiększenie prestiżu zawodu Bibliotekarza i zainteresowania książką szerokich kręgów społeczeństwa.

Nasza biblioteka również bierze w nim udział jednocząc się z bibliotekami całej Polski. O roli biblioteki w życiu człowieka trzeba mówić bez ustanku, wskazując na korzyści z tego płynące. Tym bardziej, że zauważalny jest spadek czytelnictwa, zainteresowania książką. Budzi to wielki niepokój, nie tylko bibliotekarzy. Niestety i w naszej szkole zauważamy ten problem. Z pewnością trzeba starać się temu zapobiegać. Pozostaje pytanie: „Jak”?

Czynimy wszelkie starania, by zainteresować młodzież czytelnictwem. Organizujemy konkursy czytelnicze, dbamy o wolny dostęp do półek, przygotowujemy wystawki książek, pt. „Polecam”, publikujemy w gazetce szkolnej recenzje powieści młodzieżowych. Rozmawiamy, zachęcamy, wymieniamy się opiniami na temat przeczytanych – godnych polecenia - woluminów. Organizujemy spotkania i imprezy kulturalne. Staramy się pokazać, że biblioteka to nie tylko miejsce, gdzie możemy wypożyczyć książkę, ale także gdzie możemy się spotkać, porozmawiać, odpocząć czy pouczyć się. To w niej możemy poszukać informacji, skorzystać z komputerów czy kserokopiarki, odrobić prace domowe lub pograć w szachy. Biblioteka, to również miejsce spotkań i pracy zespołu redakcyjnego Gazetki Szkolnej.Tu, każdy znajdzie miejsce dla siebie, a tegoroczne hasło edycji: „Biblioteka. Oczywiście!”, upewnia nas, że wstępując w jej progi dokonujemy właściwego wyboru.

Pedagog szkolny

Poniedziałek: 0730-1030
Wtorek: 1100-1300
Środa: 730-0930
Czwartek: 1100-1330
Piątek: 1200-1230

pedagog@gimzak.eu
tel. 67 2667127 w. 22

Rozkład autobusów

Plany lekcji

Organizacja roku

Podręczniki

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd