sekretariat@gimzak.eu
tel. 048 67 266 7127

foto1
foto1
foto1
foto1
foto1


Wieczory poezji

Wieczory poezji przenoszą uczestników w poetycką przestrzeń rozbudzając wrażliwość i zamiłowanie do piękna.

Więcej

Uroczystości szkolne

Szkoła, to nie tylko nauka w szkolnych ławkach. To także upamiętnianie ważnych i szczególnych świąt oraz rocznic.

Więcej

Projekty edukacyjne

Projekty edukacyjne dają nam tyle możliwości. Możemy rozwijać nasze pasje i zainteresowania.

Więcej

Świeto szkoły

Przygotowujemy się do niego z dużą starannością, by wyrazić swą dumę i radość z bycia uczniem naszego gimnazjum.

Więcej

Poezja nauczycielką życia – Powiatowy Konkurs Recytatorski.

03 czerwca 2015 roku odbył się w naszej szkole Powiatowy Konkurs Recytatorski. Jego motywem przewodnim było hasło „Poezja nauczycielką życia”.

Skąd pomysł? Z potrzeby serca. W dobie XXI wieku, kiedy konsumpcyjny styl zdominował życie człowieka, poezja jako dziedzina sztuki jest przez niego marginalizowana, by nie rzecz – zapomniana. Współczesny człowiek zdaje się upatrywać wartość jedynie w tym, co z jego punktu widzenia jest użyteczne. Gdzież tu miejsce na poezję…? I tylko człowiek wrażliwy na słowo poetyckie, dostrzega walory liryki, jako tej formy literatury, która odzwierciedlając odwieczne tęsknoty i dążenia człowieka, staje się jego przewodniczką po krętych ścieżkach życia, kształtując światopogląd i zapatrywania na świat.

W recytatorskich zmaganiach wzięli udział gimnazjaliści z Łąkie, Tarnówki, Okonka, Krajenki i Zakrzewa. Doboru repertuaru dokonali ze szczególnym rozmysłem. Członkowie komisji konkursowej w składzie: pani Arleta Tymińska – dyrektor Szkoły Podstawowej im. księdza doktora Bolesława Domańskiego w Zakrzewie, pani Halina Pietsch – emerytowany dyrektor Miejsko – Gminnego Ośrodka Kultury w Debrznie, z zamiłowania poetka, pani Karolina Bartosz – kierownik Oddziału dla Dzieci i Młodzieży w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Złotowie oraz widzowie mieli możliwość wysłuchania recytacji utworów m.in. tych polskich artystów, których twórczość na trwałe zapisała się w dorobku naszej kultury: Zbigniewa Herberta, Wisławy Szymborskiej czy Juliusza Słowackiego.

Poziom interpretacji wierszy był bardzo wysoki. Umiejętności recytatorskie młodzieży sprawiły, że publiczność zyskała prawdziwą „strawę dla ducha”.

Niekwestionowanym zwycięzcą okazał się uczeń gimnazjum w Łąkie – Krzysztof Kamiński. Dokonana przez niego prezentacja liryku Zbigniewa Herberta pt.: „Przesłanie Pana Cogito” zyskała uznanie nie tylko w oczach jury, ale i widzów. Drugie miejsce zajęła Zofia Jarosz, gimnazjalistka z Tarnówki, recytując utwór romantycznego poety pt.: „Testament mój”. Uczennica naszej szkoły, Joanna Smoleńska uplasowała się na miejscu trzecim, prezentując, podobnie jak laureat pierwszego miejsca, utwór Zbigniewa Herberta. Gratulujemy.

Pragniemy serdecznie podziękować wszystkim młodym recytatorom za udział w konkursie, a ich opiekunom – za przygotowanie wychowanków. Słowa podziękowania kierujemy również do członkiń komisji konkursowej – za rzetelność i profesjonalizm oceny oraz do rodziców uczniów naszej szkoły - za pomoc w realizacji przedsięwzięcia.

Żywimy nadzieję, że zainaugurowany przez nas konkurs poetycki na stałe wpisze się w harmonogram wydarzeń artystycznych powiatu złotowskiego.Do zobaczenia za rok.

Pedagog szkolny

Poniedziałek: 0730-1030
Wtorek: 1100-1300
Środa: 730-0930
Czwartek: 1100-1330
Piątek: 1200-1230

pedagog@gimzak.eu
tel. 67 2667127 w. 22

Rozkład autobusów

Plany lekcji

Organizacja roku

Podręczniki

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd